Článek_appky

Rady od profíků: Jaký software používají k plnění denních úkolů?

V současné krizi se mnoho lidí zaměřilo na činnosti, které doposud zanedbávali a využívají volnější harmonogram ke zlepšení své pracovní efektivity. Pojďme se podívat, co nám současná doba nabízí za aplikace. Zeptali jsme se online marketingových profíků, co používají oni.

Aplikace vládnou světem. Především v současné situaci je důležité v rámci businessu na ně nezapomínat. Proč vymýšlet vlastní online systém pro správu úkolů a dalších aktivit, když už existují a takové aplikace mají za sebou dlouholetý vývoj? Pokud bychom se zaměřili na malé a střední podniky, nebo startupy, můžeme obecný firemní software rozdělit na 4 hlavní kategorie.

Seznam aplikací:

  • Produktivita: Evernote, Wunderlist, Pocket, Todoist
  • Time tracking: Toggl, RescueTime
  • Projektový management: Basecamp, Trello, Asana
  • Týmová komunikace: Slack, Stride, Skype pro firmy, Workplace

1. Buďte v karanténě produktivní 

K osobní produktivitě poslouží například aplikace Evernote. S aplikací jednoduše posbíráte potřebné informace z webu pro různé projekty, utřídí a označí potřebné informace tak, aby další vyhledávání bylo jednodušší. Lze ji využívat jako todolist, jako organické poznámky, seznam receptů, kontaktů, nebo třeba uložiště pro emaily. Dalšími alternativami je Wunderlist, který umí jednoduše a efektivně delegovat práci kolegům, nebo Pocket, zde si můžete uložit z prohlížeče právě ty články, videa, nebo audia, když jste neměli v danou chvíli čas. Náš jednatel Ivo Prax doporučuje na produktivitu Todoist.

2. Mějte pod kontrolou, kolik času zaberou úkoly

Druhou kategorií je kontrola. Na mapování existují aplikace na trackování, kde zjistíte, kolik vy a kolegové trávíte času nad úkoly. Využít je mohou i freelanceři, kteří si potřebují hlídat čas nad zakázkami. Toggl je velmi jednoduchý a můžete zde trackovat svoji práci přesně na sekundy. Jednotlivé projekty lze kategorizovat na dílčí úkoly. A pokud je váš nadřízený zvědavý, co zrovna děláte, sdílejte s ním svoji aktivitu online. Pokud máte problém s osobními sociálními sítěmi, jejichž spouštění vám přerušuje práci, doporučujeme RescueTime. Jak funguje? Jednoduše. Aplikace vám tyto sítě zablokuje.

Aplikace RescueTime vám nedovolí během práce přístup na osobní sociální sítě.

3. Udržujte v projektech systém

Na jednotlivé projekty existuje trio aplikací Basecamp, Trello a Asana. Všechny aplikace vám zajistí, aby dennodenní projekty byly naplánovány a viděny dalšími spolupracovníky. Basecamp má za sebou dlouholetý vývoj a jeho jednoduchost vás ohromí. Sledujte pokroky, vytvářejte checklisty, a raďte se s ostatními v týmu. Trello je oproti basecampu více vizuální a můžete jednodušeji pohybovat s úkoly mezi více sekcemi. Asana se soustřeďuje na systém checklistů a lze ji integrovat do dalších mailových, úložných nebo webových aplikací.

4. Komunikujte v týmu

Interní e-mailová komunikace je už opravdu prehistorie a rychlost je důležitá. Ve Slacku můžete vytvářet kanály, na kterém spolupracují jednotlivé týmy. Levnější variantou je Stride a alternativami je Skype pro firmy nebo Workplace od Facebooku. 

Marketingové aplikace od profíků v oboru

Další aplikace se týkají jednotlivých oborů online marketingu. Karel Fillner, který se věnuje kryptoměnám, používá platformu TradingView pro sledování tradingu a aplikace jako Bitcoin Ticker, Blockfolio a další. Pro organizaci má aplikaci Trello v kombinaci s kalendářem od Googlu. Ke komunikaci využívá Messenger od Facebooku, aplikace typu Signal a Session, pracovně i soukromě pak různé chatovací platformy, jako je Telegram, Discord, Slack. K videohovorům využívá nejen Skype, v poslední době si oblíbil Zoom. Také využívá aplikace pro Mac, a to Keys pro prezentace a ScreenFlow pro vytváření videí. A nejen kvůli bezpečnosti na veřejných sítích využívá Proton VPN.

Miroslav Uďan, CEO v Shoptetu, ve firmě spolu s kolegy používají Slack, jehož funkce callu v současném stavu hodně pomáhá v udržování pravidelných meetingů. Po lidech chtějí,  aby se ideálně připojili s kamerou, ať na sebe nezapomenou. Projektové úkoly i strategičtější projekty řeší v Asaně, na kterou přešli z Basecampu. S kolegy se snaží být k sobě více ohleduplní, protože ví,  kolik myšlenek se ztratí v písmenkách oproti mluvenému projevu respektive osobnímu kontaktu.

Chceme, aby se kolegové připojili k online meetingu s kamerou, ať na sebe nezapomene.

Miroslav Udan
Miroslav Uďan | Shoptet

Michal Heisig, ředitel online CNC, taktéž používá Slack pro rychlou komunikaci, videokonference s většími skupinami včetně porad. Pro mailing má Gmail a tvoření pořádku a dohánění restů zajišťuje jeho týmu Confluence, kde jim roste báze prezentací, metodik, užitečných informací pro vstupní školení obchodníků. Jak vypověděl Adam Kolesa, v Mall Group využívají Microsoft, proto využívají jejich produkty. Jedinou výjimkou je Slack místo Teams na chatování kvůli zásadní featuře, kterou jsou custom emojis.

Online marketéři se shodují, že pro nouzový stav je důležité udržovat kontakt se svými kolegy mnohem častěji než předtím. K těmto pracovním aktivitám dopomáhá různý software. Mezi nejdůležitější typy patří aplikace na produktivitu, time tracking, projektový management a týmovou komunikaci. Buďte úspěšní a posouvejte svoje podnikání s tímto systémem dále.

Chcete náš super e-book?

Právě dokončujeme e-book: Jak na affiliate v roce 2020.
Vyplňte formulář níže a my vám e-book zašleme hned, jak bude hotový.