Přehled nejlepších českých podcastů o marketingu a nový Adsalva Podcast!

Podcastům v České republice se naplno dostalo popularity teprve před rokem, svůj úplný růst mají ale ještě před sebou. Nové médium rapidně mění směr, na který byli posluchači doposud zvyklí. Mezinárodní affiliate síť Adsalva nabízí naprosto jedinečný Adsalva Podcast. Pravidelně budeme přinášet nové informace z prostředí online marketingu, především e-commerce.

Co to je podcast?

Podcast je pravidelný audio nebo videopořad na specifické téma, který můžete poslouchat kdykoliv se k němu dostanete.

Podcastingem se myslí nový způsob šíření informací, do značné míry se dá považovat za silnou konkurenci rozhlasu. Podstatným rozdílem mezi těmito médii je odlišnost obsahu, který si v podcastu můžete vybrat dle vlastního gusta či potřeby. Rádio tuto výhodu neposkytuje.

Podcasty nemají oficiální pevně stanovené hranice. Existují pouze jakási nepsaná pravidla, která doposud většina podcasterů dodržuje. Jasným příkladem může být délka podcastu. Zpravidla jeden podcast trvá 30–60 minut, nicméně nikde není k dohledání jednotná pevná délka jednotlivých dílů.

Podcasty v České republice a zahraničí

Reálně jsou podcasty v České republice k dispozici již od roku 2019. Přitom slovo „podcast“ v témže roce znalo pouhých 11 % Čechů. Za rapidním růstem stojí především influenceři z platforem jako je Instagram nebo YouTube. Nové médium jednoznačně zaznamenalo největší nárůst, kterého ve své době mohl dosáhnout.

Z přehlíženého média se stal naprosto vlivný nástroj.

Široké pole působnosti, které doposud nevyužily, stále patří světovým velikánům – Facebook, Twitter, LinkedIn… V případě, že by i tyto platformy spustily vlastní podcasty, následoval by naprosto enormní nárůst posluchačů, kterého prozatím nedosáhly. Ruku v ruce by to přineslo mediálnímu průmyslu ohromný reklamní prostor a přísun peněz.

Kde hledat podcasty?

S postupným růstem popularity podcastů přibývá samozřejmě i aplikací, kde podcasty vyhledávat. Většina z nich je dostupná zcela zdarma. Prvním průkopníkem podcastů byl prodejce Apple. Zpopularizoval je především produkt iPod s knihovnou iTunes.

  1. Apple Podcasts
  2. Google Podcast
  3. Spotify
  4. Soundcloud

Podcasty o marketingu

Zásadní výhodou, kterou podcasty mají navrch je efektivní využití volného času. Většina posluchačů si lehce zvykne na zařazení podcastů do denního programu. Díky podcastům si rozšíří obzory v desítkách nových oborech, ačkoliv není nutné obětovat vlastní volný čas nebo peníze.

Online marketing přímo do uší

Přinášíme vám přehled nejúspěšnějších podcastů z oblasti marketingu. Všechny lze považovat za velice úspěšné, liší se ve svém rozsahu. Podcasty ohledně marketingu se mohou více dotýkat kreativity, businessu nebo technologií.

Nejznámější tváře českých podcastů

I přesto, že tento nový fenomén teprve roste, už teď se Česká republika může pochlubit celou řadou kvalitních podcastů se zajímavým obsahem. Na dráhu tvorby podcastů se vydali samotní začátečníci, zkušení influenceři, ale dokonce i zpravodajská média – ČT24, Deník N apod.

Mluvené slovo je trendy.

Dan Tržil

Tváří českého podcastu se stal bezpochyby Dan Tržil, jenž založil Proti proudu. Ve svých podcastech se věnuje rozhovorům se zajímavými osobnostmi. Snaží se zaměřit na stereotypy a bourat tak jejich hranice. Jeden díl podcastu trvá v rozmezí 45–75 minut.

Petr Ludwig

Projekt Deep Talks se stal známým především díky úspěchu knižního bestselleru Konec prokrastinace. Petr Ludwig zakládá své podcasty na rozhovorech z různých oblastí. Baví se především o smyslu života, hodnotách života a podobně. 

Kovy a Tereza Salte

Podcast Linka prezentují velice úspěšní čeští influenceři. Baví se o různých tématech běžného života z oblasti vzdělání, cestování nebo sportu. Do svých rozhovorů přidávají také pohled na svojí práci, která za stínem sociálních sítí není vidět.

Filip Titlbach

Tvář Deníku N, autor podcastu Studio N, Filip Titlbach má na svém kontě více než 150 epizod za pouhého půl roku fungování. Podle statistik se může pochlubit přes půl milionů stažení. Podcast přináší denně aktuální zpravodajství z domova i ze světa.

Adsalva Podcast

Exkluzivní podcast přináší také naše mezinárodní affiliate síť Adsalva! Nejnovější a nejzajímavější informace bude pravidelně přinášet zakladatel Adsalvy, Ivo Prax. Do svých podcastů si bude zvát zkušené lídry předních firem. Své rozhovory budou směřovat k e-commerce a obecně online marketingu. 

Kde najít Adsalva Podcast?

Adsalva Podcast můžete dohledat na unikátní webové stránce, která byla založena bezprostředně pro Adsalva Podcast. K dispozici jsou podcasty ale na jiných, hned 4 nejznámějších platformách, které poskytují světové i tuzemské špičky podcastů:

  1. Spotify
  2. Apple Podcast
  3. Soundcloud
  4. Google Podcast

První podcast vznikl díky konferenci, kterou vedl zakladatel mezinárodní affiliate sítě Adsalva, Ivo Prax. První a zcela unikátní podcast byl zaměřen na téma Online platby. Diskuze se zúčastnili i lídři předních online firem působící na českém trhu – Václav Urbánek (Twisto), Adam Kolesa (Mall), Jan Vodička (GoPay), Petr Šmíd (Google Pay).

Chcete náš super e-book?

Právě dokončujeme e-book: Jak na affiliate v roce 2020.
Vyplňte formulář níže a my vám e-book zašleme hned, jak bude hotový.