Volný čas marketéři

Jak online marketéři tráví volný čas během nouzového stavu?

Možnosti, jak trávit volný čas v době nouzového stavu, jsou značně omezené. Při které činnosti se odreagovat a zároveň mít ze stráveného času dobrý pocit? Jak trávit volný čas tak, aby byl užitečný či přínosný vašemu podnikání? České špičky v online marketingu prozradily své tipy.

Jak trávit volný čas?

V první fázi karantény jsme najednou získali spoustu hodin navíc. Někomu v běžném stavu ubírala hodně času cesta do práce a z práce, jinému odpadly spousty koníčků před a po práci, zejména těch společenských. Izolaci lze však využít k rozvoji ve firmě či ve vašem vlastním podnikání. 

Zrovna nyní můžete připravit své podnikatelské plány. Revidujte staré projekty, nebo úkoly, které jste neměli nikdy čas dodělat. Možností je spousta. Můžete si vytvořit web a začít psát blog na téma, které je vám nejbližší a pomůže vašemu podnikání. A pokud máte zájem, aby váš web vydělával, připojte se k nám do mezinárodní affiliate sítě Adsalva a vyberte si vhodný affiliate program. Náš jednatel Ivo Prax je k dispozici na prax@adsalva.com.

Studujte samostudiem. Mnoho knihoven a internetových databází zpřístupnilo jejich elektronické publikace zdarma. Jedná se například o městskou knihovnu v Praze bez podmínky registrace. V jiných knihovnách se stačí zaregistrovat pro přístup k e-knihám zdarma. Studujte také prostřednictvím online kurzů.

Sport, hraní videoher, kultura v televizi nebo více strávený čas s rodinou. To jsou recepty úspěšných českých online podnikatelů.

Věhlasné univerzity, kam patří například Harvard a Yale, zpřístupnili některé kurzy zdarma prostřednictvím online platforem Coursera, edX a dalších. Také videokonference se nemusí týkat jen pracovních záležitostí ve firmě, avšak i online vzdělávání. Najděte si jednotlivce nebo firmy, které nabízí takové programy a zlepšete své dovednosti například ve fintech nebo IT tématech, jelikož jsou pro online marketing stěžejní.

Konkrétní tipy, jak tráví volný čas úspěšní marketéři?

Karel Fillner se věnuje kryptoměnám. Fitness centra vyměnil za outdoorové hřiště a učí se cvičit s vlastní vahou, jezdí na kole a celkově se snaží vyvážit sedavý způsob pracovního života. Více času tráví s dětmi, chodí často do lesa, kam nechodí moc lidí. Některé koníčky mu splývají s těmi pracovními, a tak má čas třeba na to, aby se naučil pořádně pracovat s Lightroomem. Sleduje online kurzy o fotografování, nebo tradingové a investiční kurzy.

Michal Heisig, ředitel online CNC, popsal podrobněji jeho denní režim. Ráno je klidnější a nikam necestuje, kolem oběda procházka s dětmi a rouškami, v pět hodin odpoledne pak pravidelné fotbalové utkání na zahradě. Večer si zasportuje na běžeckém pásu při otevřeném okně a na závěr dne si pustí Mall.tv ve stylu #kulturazije. 

Michal Heising
Michal Heisig

Libor Hoření, mladý filantrop a zakladatel webu toprecepty.cz, rozdělil svůj volný čas na třetiny. V první třetině se vzdělává, doporučuje například organizaci TED, která nabízí krátké, avšak vědomostmi nabité videoreportáže a podcasty, a také web Masterclass, kde se můžete učit od těch nejlepších ve svém oboru. V druhé třetině se věnuje přípravám na změny v současném stavu a možnost jeho využití, a jestli je možné se vrátit do starých neudržitelných kolejí. Poslední třetinu věnuje odpočinku, meditaci, ježděním do přírody a skypováním se známými. Pro klidno četbu doporučuje pozitivní zprávy.

Miroslav Uďan, CEO v Shoptetu, necítí žádný rozdíl oproti běžnému režimu a udržuje tělo v kondici, čte a případně se odreaguje hraním videoher.

Matěj Matolín, který se věnuje v současné době recruitmentu, se věnuje rodině a také se snaží hýbat. Z e-shopu si objednal činky, a jede workouty s online aplikací Peloton. Raději by však cvičil s českým trenérem, aby ho mohl finančně podpořit, ale nic zajímavého jsem nenašel, což je škoda.

Adam Kolesa, CEO v Mall Pay, více čte, cvičí jógu a má více času na přemýšlení o strategii společnosti. Občas se do volného času vloudí hraní her, čtení konspiračních teorií nebo pečení pizzy.

Chcete náš super e-book?

Právě dokončujeme e-book: Jak na affiliate v roce 2020.
Vyplňte formulář níže a my vám e-book zašleme hned, jak bude hotový.