Kateryna_2048x1150_

Affiliate marketing je oceán plný možností, říká manažerka Admitad

Přinášíme vám rozhovor s přední country manažerkou affiliate sítě Admitad, Katerynou Mykhailovou. Admitad je mezinárodní affiliate síť, která na online trhu působí více než 10 let. Jejím cílem je pomáhat podnikům zvýšit jejich tržby pomocí affiliate marketingu. Společnost Admitad spolupracovala již s velice významnými inzerenty – Qatar Airways, AliExpress a mnoho dalších.

O Kateryně

1. Povězte nám něco o sobě a o vašem vztahu k ČR

Víte, když dostávám takové otázky, tak se cítím jako nějaká rocková hvězda. Co zajímavého prozradit… – jsem aktivní člověk, který neustále vyhledává dobrodružství. Mám za sebou vystudovaných více škol.

 • Univerzita Tarase Ševčenka v Kyjevě, slovanská filologie, Mgr.
 • jazykové školy Karlovy univerzity
 • výměnný studentský pobyt v Brně – Masarykova univerzita
 • a jiné školy marketingu

Stále pátrám po nových znalostech a zkušenostech. To jde samozřejmě ruku v ruce s cestováním. Jsem Ukrajinka, a tak ráda objevuji nová místa. Jak místa rodné Ukrajiny, tak i jiných zemí. Nejoblíbenější je v tomto pořadí Česko. Studentské pobyty mi umožnily cestovat po celé České republice. Navštívila jsem Lednicko-valtický areál, vinohrady v okolí Mikulova a Znojma. Prošla jsem krásné lesy Karlových Varů a Mariánských Lázní.

Vyšla jsem na horu Říp. Měla jsem možnost navštívit České Švýcarsko a drobné vesničky blízko Olomouce. Nesmím opomenout návštěvu různých hradů a zámků. Česko jich má ale tolik, že za jeden život se bohužel nedají navštívit všechny. Značný dojem na mne udělal hrad Pernštejn a zámek Hluboká nad Vltavou. Velmi jsem si užívala klidné procházky Kroměříží, ale i Žďárem nad Sázavou. O takových pokladech přírody vaší země bych mohla povídat celé hodiny.

Mé seznámení s ČR vzešlo z jazyka. Šla jsem studovat češtinu. Poté jsem získala práci v 

 • Českém centru (kulturní středisko)
 • Velvyslanectví České republiky v Kyjevě

Moje touha k poznání nových znalostí mě přivedla k Admitadu. V té době se Admitadem zabývalo Česko (stejně tak jako Slovensko) v týmu střední a východní Evropy, kam jsem měla příležitost se dostat. Za rok jsme se ale vyčlenili do samostatného týmu.  

Stále mám hodně aktivních koníčků – nové jazyky (zatím mluvím 7 cizími jazyky), sport (box a balet) a cestování. Zajímám se také o ochranu životního prostředí a třídění odpadů. Inspiruje mě hlavně společnost, ve které trávím poměrně hodně času. Především proto, že aktivně podporují ochranu životního prostředí i třídění odpadů.

2. Jak jste se dostala k affiliate marketingu, proč vás zrovna zaujal tento obor marketingu a co vás na něm baví?

Náhoda. Myslím, že zásadní změny v životě se dějí úmyslně. I když si občas myslíme, že jde o náhodu. Chtěla jsem právě zkusit něco nového a v Admitadu zrovna sháněli někoho se znalostí češtiny. Marketing byl pro mě zajímavý, a tady byla možnost zkusit své síly. Nejen v prostředí obyčejného marketingu, ale i v marketingu partnerském. Tento obor mě zaujal svým širokým polem působnosti. Je mnohem pohyblivější než klasický marketing. Baví mě právě to, jak je pohyblivý. Stejně tak i jak je otevřen novým technologiím v rovině internetu.

3. Jaký rozdíl vidíte mezi affiliate marketingem v ČR a ve světě?

Každý trh má své zvláštnosti. Myslím, že Česká republika má více affiliate specialistů než celá Evropa dohromady. Společnost těch českých affiláků je ale docela uzavřená. 

4. Co doporučujete začínajícím firmám a jednotlivců v affiliate marketingu? Jak by měli začít?

Affiliate marketing jako oceán plný možností. Nebát se do toho se vrhnout, to je to, co začínající firmy a jednotlivci potřebují. Když se do toho vrhnete, nebudete litovat. Doporučila bych nejprve určit směr, který by vás zajímal, nebo byl nejvíce přínosný. Například když někdo píše nádherné texty, může se to dobře spojit s kontent projekty (blog, recenze aj.)

Pokud nechcete dělat vlastní webovou stránku, ale chcete pomáhat jiným, můžete získávat zákazníky. K tomu vám pomůže Google AdWords. Existuje více než 20 cest, kudy můžete vyrazit. Pro začínající firmy a jednotlivce v affiliate marketingu pořádá Admitad Academy kurzy.

Naši manažeři jsou ochotni poskytnout informace a podpořit tak každého, kdo má zájem o affiliate marketing:

 • konzultace
 • videa
 • články 
 • a jiné nové nástroje  

O Admitadu

5. Krátký přehled o Admitadu vašimi slovy

Admitad je primárně globální ekosystém, který poskytuje možnost prodávat a vydělávat pomocí internetu. Propojuje inzerenta a partnera na jednom místě. Pomáhá uskutečnit sen o online vydělávání. Kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv.

Admitad je mezinárodní partnerská síť s více než desetiletou zkušeností na tomto trhu. Má více než 9 kanceláří po celém světě. Admitad je jedna velká rodina, která pečuje nejen o inzerenty a partnery, ale i o své spolupracovníky.

6. Co má Admitad v plánu v České republice a proč cílí na středoevropský prostor? Ve větším měřítku, mají české firmy zájem o mezinárodní affiliate sítě oproti českým affiliate sítím?

Admitad má v plánu, nejdříve v České republice poté i na Slovensku, podpořit růst partnerského trhu. To znamená podpořit lokální inzerenty. Dát jim přístup k co nejširší nabídce partnerů a zároveň partnerům umožnit přístup k více než 30 000 kampaním z celého světa. A to všechno jen díky nástrojům, které jsou vypracované Admitadem:

 • Admitad Extension
 • Telegram Bot
 • Moneylink
 • a jiné …

Proč cílíme na středoevropský prostor? Řekla bych, že se nesoustředíme pouze a jenom na středoevropský trh. Ale na celoevropský a celosvětový, protože internetový svět nemá hranice (jen v případě, že někde není internet, ale víme, že tohle už skoro není možné)

Pokud mluvíme jen o středoevropském prostoru, rádi bychom propojili inzerenty a publishery s nástroji, které již máme vypracované a vyzkoušené pro zjednodušení jejich práce a spolupráce.

Počet českých firem, které se nebojí v současnosti navázat spolupráci s mezinárodní affiliate sítí roste. Jistě, že ve většině případů dávají lokální obchody přednost tuzemským affiliate sítím. To je především zvláštnost českého a slovenského trhu. Tomu samozřejmě plně rozumíme, je to podpora svého vlastního. Zaměřujeme se na rozšíření možností a vyšší prospěch pro každý místní obchod. A to jak na jeho trhu, tak i mimo něj.

7. Jak postupuje Admitad v době koronavirové pandemie? Cítí pokles zájmu inzerentů a publisherů, nebo naopak? Vidí zde trend většího zájmu menších firem vstupovat do online marketingu v současné situaci?

V době koronavirové pandemie to není jednoduché pro nikoho. Proto jsme analyzovali prodej inzerentů za posledních 15 měsíců, abychom zjistili pravidelnost ve více odvětvích. Připomeňme, že v roce 2019 činil celkový obrat klientů Admitad 5 miliard USD – dle zprávy „Affiliate Report 2020“.

Affiliate Report 2020 od Admitadu

Uvědomujeme si, že kvůli epidemii se trh značně změnil, a tak letos nemůžeme očekávat totožné trendy, které byly v loňském roce. Některé společnosti utrpěly těžké ztráty v důsledku propuknutí koronaviru, jiné se nikdy necítily lépe. S porozuměním přizpůsobujeme komunikaci se všemi inzerenty a partnery. Nabízíme alternativní přístupy a podporu. U některých inzerentů jsme přepracovali časový rozvrh plateb a finanční limity tak, abychom inzerentovi pomohli ke klidné a jednoduché cestě z krize. Pro partnery je běžnou praxí pomáhat při přeorientování. Pomáháme jim najít další destinace a druhy dopravy. Pokud se prostředí, ve kterém pracovali dostane do problémů krize.

Tudíž se dá říct, že pokles zájmu inzerentů a publisherů necítíme.

Ano, trend většího zájmu menších firem vstupovat do online marketingu v současné situaci je znatelný. Situace s pandemií ukázala, že nelze ignorovat internet jako zdroj příjmů. Rádi podporujeme takové firmy, které smýšlejí o internetu totožně. Hlavně proto, že kampaň v Admitad je pro firmu možnost vlastnit marketingové oddělení outsource. A tak může přenechat ostatní povinnosti na nás. Spolu s tím mají reporty a přehled veškerých informací o tom, odkud co přichází. Výhoda je také hlavní model spolupráce CPA. Záleží na požadavku každého inzerenta individuálně. Jsme ochotni zapojit CPL nebo CPC aj. 

Závěrem

Kateryna Mykhailova (Admitad, country manažerka) představila mezinárodní affiliate síť Admitad. Admitad nabízí celou řadu funkcí a služeb  pro inzerenty i publishery, které mohou být značným přínosem pro začínající podnikatele. Ať už jste inzerent nebo publisher, síť Admitad vám nabízí nástroje, díky kterým můžete úspěšně začít vaše online podnikání. Admitad má svou vlastní platformu, která zvyšuje vaše šance na spolupráci s mezinárodními značkami – USA, Velká Británie, západní Evropa, Indie nebo Rusko.

I mezinárodní affiliate a reklamní síť Adsalva úzce spolupracuje s Admitadem. Proto se můžete těšit na další rozhovory, které odkryjí zákulisí a principy affiliate marketingu.

Chcete náš super e-book?

Právě dokončujeme e-book: Jak na affiliate v roce 2020.
Vyplňte formulář níže a my vám e-book zašleme hned, jak bude hotový.